Aktywacja konta w systemie Active Directory dla osób posiadających konto w systemie CAS

W pierwszym kroku należy wejść na stronę Centralnego Systemu Logowania: https://logowanie.uni.lodz.pl a następnie kliknąć w link: „Aktywuj konto”, jak poniżej:

Aktywacja Konta

Następnym krokiem jest zalogowanie się na swoje dotychczasowe konto w Centralnym Systemie Logowania. Loginem jest numer PESEL.

Aktywacja Konta

Po poprawnej weryfikacji wyświetli się informacja z loginem w systemie Active Directory. Należy w tym kroku ustalić nowe hasło stosowne do kryteriów.

Aktywacja Konta

Jeśli chcecie Państwo, aby wszelkie mailingi były przysyłane na nowy adres mailowy (taki sam jak login Active Directory) należy zaznaczyć kratkę (Chcę aby mój email w domenie Active Directory był domyślnym adresem do wysyłania mailingów).

Aby aktywować konto w Active Directory należy zapoznać się z regulaminem oraz zaakceptować jego warunki zaznaczając ostatnią kratkę pod polem powtórnego hasła. Regulamin dostępy jest po linkiem zaznaczonym zieloną strzałką, lub bezpośrednio pod adresem:

https://logowanie.uni.lodz.pl/migrationad/regulamin_unilodzeu.pdf

Po pomyślnym ustawieniu hasła logowanie do wszystkich serwisów UŁ odbywa się będzie poprzez login i hasło Active Directory.

Czas aktywacji konta w systemie to zazwyczaj około kilku do kilkunastu minut, ale
może się wydłużyć do 5 godzin.

Uwaga!!! Poprzedni login będący numerem PESEL zostanie zablokowany.