Funkcje dostępne w planie A2 usługi Office 365 udostępnianej przez Uniwersytet Łódzki:

Poczta e-mail i kalendarze Korzystaj z profesjonalnej poczty e-mail z zaawansowanym i dobrze znanym interfejsem Outlook — dostępnej lokalnie1albo w przeglądarce dzięki programowi Outlook Web App. Skrzynka pocztowa ma pojemność 50 GB na użytkownika i umożliwia wysyłanie załączników do 25 MB. Posługuj się własną nazwą domeny.
Konferencje w sieci Web Organizuj spotkania online z wykorzystaniem dźwięku i wideo za pomocą funkcji udostępniania ekranu jednym kliknięciem, konferencji wideo w jakości HD i wirtualnej tablicy. To doskonałe rozwiązanie do nauki na odległość.
Wiadomości błyskawiczne Komunikuj się za pomocą wiadomości błyskawicznych i sprawdzaj dostępność osób online.
Przechowywanie i udostępnianie plików W SkyDrive Pro każdy z użytkowników otrzymuje 25 GB własnego miejsca na przechowywanie plików, które są synchronizowane z jego komputerem PC, aby można było z nich korzystać w trybie offline. Dokumenty można z łatwością udostępniać za pomocą pakietu Office lub usługi SharePoint.
Witryny zespołu Zespoły mogą wspólnie pracować nad projektami (w grupach badawczych lub klubach), korzystając z witryn, w których przechowywane są wszystkie powiązane dokumenty, notatki, zadania i rozmowy (do 300 podwitryn).
Office Web Apps Twórz i edytuj2 dokumenty programów Word, OneNote, PowerPoint i Excel za pomocą dowolnej aktualnej przeglądarki.
Mobilność Synchronizuj pocztę e-mail, kalendarz i kontakty, uzyskuj dostęp do witryn usługi SharePoint oraz wyświetlaj i edytuj dokumenty pakietu Office za pomocą aplikacji Office Web Apps i przeglądarki na urządzeniu z systemem Windows Phone, iOS lub Android.
Aplikacje pakietu Office i programu SharePoint Nowe aplikacje innych firm i aplikacje opracowane przez klienta współpracują z pakietem Office i usługą SharePoint, dzięki czemu możliwe jest sprowadzanie usług sieci web bezpośrednio do odpowiednich dokumentów i witryn.
Administrowanie Portal administratora oferuje szczegółowe opcje konfigurowania usług przez dział IT za pomocą portalu online lub przez zautomatyzowane zadania zarządzania zawierające polecenia powłoki PowerShell.
Niezawodność Umowa SLA przewiduje zwrot pieniędzy w przypadku niedotrzymania gwarancji 99,9% nieprzerwanego czasu działania usługi.
Zabezpieczenia Bezpieczeństwo danych zapewniają najnowocześniejsze zabezpieczenia funkcjonujące na pięciu warstwach oraz aktywne monitorowanie.
Ochrona prywatności Twoje dane należą do Ciebie. Microsoft nie przeszukuje wiadomości e-mail ani dokumentów na potrzeby reklamowe.
Aktualność Nie trzeba płacić za nowsze wersje, ponieważ aktualizacje są wliczone w cenę subskrypcji. Nowe funkcje są wdrażane u klientów usługi Office 365 w sposób, który może zostać skonfigurowany przez dział IT.
Pomoc techniczna Całodobowa pomoc telefoniczna we wszystkich sprawach zgłaszanych przez dział IT. W przypadku mniej pilnych spraw można także prosić o obsługę bezpośrednio w portalu administratora.